טיפול הבהרה 

 

הבהרה – גורמים וטיפול | פיגמנטציות וכתמים

הסיבות להופעת כתמים הינן רבות: הורמונליות, תורשתיות, נפשיות, טראומה לעור, חשיפה לשמש, תרופות פוטוסנסטיביות (רגישות לשמש) או גלולות, מוצרי קוסמטיקה, בישום ואלכוהול ועוד..

הטיפול הדו-עומקי הינו התשובה האמיתית להבהרת העור.

 

קילופים שטחיים וחומרי הבהרה פעילים טראנס דרמליים חדירים במיוחד, פוגעים במטרה:

תאי המלנוציט – הינם בתי חרושת קטנים לייצור המלנין (פיגמנט הצבע של העור), ולכן, יש להגיע עד אליהם לצורך הבהרה אמיתית. הכתמים הינם אחת מבעיות העור האסתטיות הקשות לפיתרון. הכתמים הנראים על פני השטח, מקורם במלנוציטים הנמצאים בעומק העור. תפקיד המלנין הוא להגן על העור מפני פגיעה, תמיד קיים פקטור החשיפה לשמש כאשר כל פגיעה בעור גורמת לאותם תאים לייצר עודף מלנין. זהו תהליך מורכב אשר בסופו מתהווה כתם על פני העור בצורה כזו או אחרת. כאשר התוצאה על פי העור היא לא נעימה ולא אסתטית למראה.

 

בעור הסובל מכתמים יש לטפל בצורה הדרגתית ומבוקרת. שימוש בחומרים והליכים אגרסיביים מדי עלול לגרום לתוצאה הפוכה וגרימת פיגמנטציה חמורה יותר (פיגמנטציה פוסט-טראומטית). לטיפול, יש צורך בשילוב קילופים מבוקרים וחומרי הבהרה חדישים ופעילים המוכחים קלינית החדירים למלנוציטים. זהו טיפול דו-עומקי בכתם.

 

עומק 1: קילופים מבוקרים של שכבות האפידרמיס.

עומק 2: החדרת חומרי תיקון טראנס דרמליים הפועלים בשלושה מישורים:

חסימת שרשרת כימית בעור המייצרת מלנין בעור והגורמת להופעת הכתם.הקטנת המלנוציט – התא המייצר את הפיגמנט. הפעולה מתבצעת ע"י תמצית הסוהקושי.

הפסקת פעילות ה-M.S.H – הורמון המעודד ייצור מלנין.

 

התמציות הפעילות, פוגעות בעומק העור במטרות הגורמות לכתם. בהדרגה, נוצרת הבהרה אחידה בעומק העור המשפיעה על הבהרת העור לטווח הארוך. שימוש בחסם שמש הינו בגדר חובה במהלך תוכנית ההבהרה בעור הסובל מכתמים. חסם השמש מבוסס על טכנולוגיית מיקרו-קפסולציה של טיטניום דיאוקסיד, המבצע חסימה טוטאלית של רדיקלים חופשיים וקרני השמש.

 

חשוב להדגיש את חשיבות השימוש בחסם השמש באופן קבוע, ללא הגנה משמש לא תהינה תוצאות, והמצב אף עלול להחמיר.

במהלך תוכנית ההבהרה יש להימנע לחלוטין משמש וממיטות שיזוף.

 

טיפול הבהרה

הטיפול מבוסס על עקרונות הטיפול הדו עומקי והטראנס דרמלי. הטיפול מבוסס על המסת השכבה הקרנית באמצעות חומצות אלפא וביתא הידרוקסיות (גליקולית, לקטית וסליצילית) בריכוזים משתנים. בשלב הבא מוחדרים לעור חומרי טיפול ותיקון טראנס דרמליים בננו טכנולוגיה החדירים לשכבה הבזלית (מקום משכנם של המלנוציטים – התאים האחראים על ייצור הפרשת המלנין – פיגמנט הצבע של העור,

אליהם יש להגיע לצורך הבהרה אמיתית) הפועלים במספר מישורים:

 

מקטינים את המלנוציטים – (תאים המייצרים את הפיגמנט)הפסקת שרשרת אנזימטית המייצרת מלנין בעורהפסקת פעילות ה-M.S.H (הורמון המעודד ייצור מלנין)

 

סיום הטיפול עם מסכת הבהרה פעילה בעלת אפקט מיידי עם העור.לתוצאות טובות יותר – ניתן לשלב טיפול זה עם פילינג חמצן (Jet Peel) או פילינג קריסטל (מיקרודרמבריישן).

 

פילינג קל בתערובת חמצן ומיקרוקריסטלים:

פילינג משולש הכולל פילינג קריסטל – שיוף עדין של רקמת העור העליונה משולב חומצות אלפא וביתא הידרוקסיות (גליקולית, לקטית וסליצילית), התעמלות לשרירי הפנים באמצעות מכשור חשמלי ופילינג חמצן טהור הפועל כעירוי ומטפל בכל שכבות העור עד לעמוקה ביותר על ידי החדרת חומרים פעילים באמצעות חמצן. השילוב בין השלושה מנצח. הטיפול משפר את איכותו, עוביו וצפיפותו של העור. מפחית קימטוטים, נזקי שמש, מבהיר, משפר חילוף חומרים, מעלה את רמת הלחות בעור, ממצק וחושף עור חדש עם גוון עור אחיד, קורן, מתוח ובריא יותר.

 

טיפול חמצן משולב באולטרהסאונד:

טיפול חמצן בשילוב חומרים פעילים והמשולב עם מכונת אולטרהסאונד העובדת על גלי קול. הגורם לחידוש והחייאת העור באמצעות זרימת דם מוגברת לפנים, חימצון, חידוש מיצוק והחייאת העור. שילוב מנצח של חמצן ואולטרה סאונד אשר משפרים את תפקוד כלי הדם-האחראים על הובלת החמצן לתאים, הנימיות והסיבים האלסטיים אשר הולכים ומתנוונים עם השנים. וכתוצאה- העור מקבל פחות חמצן,קצב התחדשות התאים מואט, סיבי הקולגן והאלסטין האחראים על גמישות העור נפגעים ונוצרים קמטוטים, קמטים ורפיון.

 

טיפול חמצן Co2 JetPeel:

חידוש והחייאת העור על ידי חמצן ובשילוב חומרים פעילים (חומצות אלפא וביתא הידרוקסיות בריכוזים משתנים). הטיפול משפר את העברת החמצן לעור. החמצן מאט את הזדקנות העור ואף מחדש מחייה ומעבה אותו.

קמטוטים, קמטי הבעה, קמטים, רפיון, פיגמנטציה, קופרוז ואדמומיות, אקנה, צלקות אקנה, חטטים, סימני מתיחה וצלקות מובלטות. הטיפול כולל ניקוז לימפטי המנקז ומנקה את הרקמה מחומרי פסולת ומרעלים. החדרת חומרים מתקנים נוגדי חימצון ונוגדי דלקת טרנס דרמליים, חלקיקים ממוזערים בננו טכנולוגיה המבטיחים חדירות לעור ולתאים ויצירת "שטיח" של חומר פעיל טרנס דרמלי מתחת לעור.

סיום הטיפול עם עיסוי הזנה באמצעות ליפידים המונעים בריחת לחות וסיום עם מסכה תואמת.

 

פילינג קריסטל:

טיפול במיקרודרמבריישן (פילינג קריסטל) היא שיטה לליטוש שטחי של השכבה הקרנית באמצעות התזת חלקיקים זעירים של מיקרו-קריסטלים על מנת לזרז גידול של שכבת עור חדשה, ובכך מתאפשר חידוש של העור ויצירת חדירות וספיגה טובה ואפקטיבית יותר של כל חומר פעיל על האזור המטופל כגון לחות, נוגדי חמצון ונוגדי דלקת והעצמת האפקט של חומר זה על תאי העור שלנו. מיקרודרמבריישן נחשב לשיטת הפילינג הבטוחה ביותר כיום. הפילינג יעיל לעור בעל נזקי שמש, קמטוטים,גוון עור לא אחיד, כתמים, סימני מתיחה, אילסטוזיס, עור חסר לחות, עור מחוספס וצלקות לאחר אקנה.

 

טיפול פילינג משמעותי

הפילינג נחשב כזרז של תהליכים בעור. ויש לבחור בו כחלק משגרת הטיפולים, או כשברור שאין אופציה אחרת או כשהתוצאה בעור בגין הטיפולים השוטפים נעצרת. יש לבחור בשיטה זו כאשר אבחון העור מצביע על קמטוטים רבים, חוסר אלסטיות, חוסר לחות, חוסר ברק, גוון עור לא אחיד, נזקי שמש רבים, צלקות כתמים וסימנים הנותרים לאחר אקנה. את העור יש להכין בבית כשבועיים לפחות – השלה עדינה של תאי עור מתים תחשוף את העור לספיגה טובה ואחידה של חומרי הפילינג. מה שיביא לקילוף אחיד ויפה של עור הפנים. סוג הפילינג מותאם באופן אישי ואינדיבידואלי למטופל/ת לאחר אבחון מעמיק.

הפילינג מבוסס על חומצות אלפא וביתא הידרוקסיות הגורמות להשלה של השכבות החיצוניות של העור ובמקביל נעשית חשיפה של תאי עור חדשים ע"י שיפור זרימת הדם ועידוד גדילה של תאי עור בקצב מהיר. הטיפול מתבצע במהלך סוף השבוע ואינו דורש החלמה ממושכת.

 

למידע נוסף בנושא פילינג:

Dr. Murad – Vitamin C Treatment

טיפול פנים מבית ד"ר מיורד הכולל פילינג אלפא הידרוקסי המבוסס על חומצה גליקולית בריכוז של 16% המעודדת רגנרציה (חידוש תאים) והממיסה את הדבק הבין תאי על מנת לפלס דרך להחדרת חומרים מתקנים ומשקמים לעומק העור. החדרה של ויטמין C טהור (Ascorbic Acid ) בריכוז של 40% אותו רוקחים במקום ואשר הופך פעיל מרגע הנחתו על עור המטופל/ת. ויטמין C נחשב לנוגד חימצון, מנטרל רדיקלים חופשיים, מבהיר, מחדש ומעודד ייצור של סיבים אלסטיים. החדרת לחות באמצעות ג'ל לחות המכיל תמציות בוטניות המעניקות לחות וכולאות אותה בעור, ארניקה וקמומיל מרגיעים ומפחיתים אדמומיות, תמצית זרעי ענבים משמשת כנוגד חמצון להגנה מרדיקלים חופשיים. לתוצאות טובות יותר ניתן לשלב טיפול זה עם פילינג חמצן (Jet Peel ) או פילינג קריסטל (מיקרודרמבריישן).

 

Guinot – Vitamin C Treatment

טיפול פנים משולב מבית GUINOT PARIS המבוסס על חומצה גליקולית המעודדת רגנרציה (חידוש תאים) והממיסה את הדבק הבין תאי על מנת לפלס דרך להחדרת חומרים מתקנים ומשקמים לעומק העור.

בשלב זה, העור פתוח ומוכן לקבל חומרי תיקון בצורה אפקטיבית יותר לעומק העור.החדרת סרום משקם ומרפא לעומק העור המכיל אלנטואין, קומפלקס לחות המכיל 56 חומרים פעילים ביולוגיים החיוניים לחיים ולהתחדשות התאים, חומצות אמינו השומרות על איזון המים בתאים, פפטידים, פיטו הורמונים, יסודות קורט, חומצה היאלורונית ופוליסכרידים המונעים התנדפות מים מהעור.

עיסוי הסרום לתוך העור בשילוב עם שמנים ארומטיים הינו שילוב מנצח בהחדרה יעילה יותר של חומרי התיקון והשיקום לעומקו העור.

סיום הטיפול עם מסכה המכילה ריכוז גבוה של אבקת ויטמין C טהור (Ascorbic Acid ) – המופעלת באמצעות רקיחה במקום השומרת על איכותו הגבוהה. פועל בצורה אפקטיבית עם הנחתו על העור ע"י נטרול רדיקלים חופשיים, ממריץ ייצור מוגבר של סיבי קולגן ואלסטין, מבהיר ע"י איזון אנזים הטירוזינז. פועל כמחדש תאים טבעי ומעניק לעור גוון בהיר, אחיד, בריא וזוהר.

לתוצאות טובות יותר – ניתן לשלב טיפול זה עם פילינג חמצן (Jet Peel ) או פילינג קריסטל (מיקרודרמבריישן).

טיפול הבהרה

053-9377688​